kury

Główne symbole Wielkanocy to zające i jajka, biorąc pod uwagę to, że jest ich od zatrzęsienia i jeszcze trochę, postanowiłam uszyć coś mniej oczywistego.  Wybór padła na urocze kury. Nie przedłużając, zapraszam was do zapoznania się z nimi. 🙂

Potrzebne nam będą:

  • bawełna – w wybranym wzorze,
  • filc – czerwony lub żółty,
  • czarne koraliki – na oczy,
  • przybory – takie jak szpilki, nożyczki, nici,

Moja kurka jest inspirowana znalezionym w internecie zdjęciem, ale nie była bym sobą gdybym jej nie przerobiła pod siebie. Zaokrągliłam jej głowę, bardziej szpiczasty ogonek, załagodziłam jej główny obrys i dodałam skrzydła. Poniżej znajdziecie mój szablon z którego śmiało możecie korzystać.

kury

Wycięty szablon przenosimy na podwójnie złożony materiał. Zarys kury oraz szydła odrysowujemy na bawełnianym materiale. 

kury

A dziób i grzebień kury na czerwonym filcu.

kury

Następnie elementy wycięte z filcu wkładamy miedzy dwie warstwy materiału i zabezpieczamy. 

kury

Gdy wszystko znajdzie się na swoim miejscu wystarczy przeszyć i przy szwie naciąć materiał w ząbki by ładnie się układał po wywinięciu. Można to zrobić specjalnymi nożyczkami, których ostrza mają kształt ząbków lub tak jak ja ręcznie. Jest z tym trochę zabawy, ale warto.

kury

Kolejny krok to zaszycie boków prostopadłych do głównego przeszycia. Zaszywamy ok. 3cm po obu stronach, tak by zostawić otwór do wywinięcia. Na poniższym zdjęciu widać dokładnie jak to zrobić.  Dzięki temu przeszyciu nasza kurka będzie grzecznie siedziała tam gdzie ją posadzimy. 

kury

Tułów wystarczy teraz wypchać kulką sylikonową i zaszyć ściegiem ręcznym krytym.

kury

Ważnym elementem są skrzydła, po ich wywinięciu należy na prawej stronie przeszyć pod lekkim łukiem trzy linie. Nada im to dodatkowej faktury imitującej pióra. 

Zapraszam do mojego filmiku, w którym pokazuje jak wykończyć szew kryty. >>>FILM<<<

kury

Na sam koniec pozostaje nam wszycie koralików w miejscu oczu oraz doszycie skrzydeł.

kury

Gotowe kurki prezentują się tak. Kury okazały się proste i przyjemne w szyciu, a także efektowne. Zachęcam do ich uszycia.:)

kury

4 odpowiedzi do “Wielkanocne kury

  1. Mam pytnko jak doczepić dziób i ten grzebień z gory głowy? Klejem na gorąco czy jak? Z góry dzięki za odpowiedź no i za ten tutek.jest super jutro zaczynam szyć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *