tulipany

Wiosna idzie do nas dużymi krokami mimo, że zima nadal nie chce ustąpić i płata nam figle jak opady śniegu. Chyba każdy z nas nie może już się doczekać kwitnących kwiatów i zielonych drzew oraz słońca w jego całej okazałości. Postanowiłam wyjść na przeciw wiośnie i pomóc jej zagościć u nas na dłuższy czas i tak powstał ten post o materiałowych tulipanach.

Potrzebne nam będą:

  • materiały – bawełna na liść, łodygę oraz główkę tulipana,
  • słomki – z które będą usztywnieniem łodygi,
  • fizelina – usztywni nasze liście,
  • wypełnienie/kulka sylikonowa,

Tradycyjnie zaczynamy od szablonu. W internecie możecie znaleźć szablony, ale pomyślałam, że nie będę szła na łatwiznę i sama je wyrysuje. W końcu co może być tym trudnego. Przed ostatecznym kształtem, było naprawdę wiele prób, wielkości i kombinowania. Na szczęście nie podałam się i powstał szablon idealny dla mnie. Zamieszczam go poniżej, jeśli macie ochotę możecie z niego skorzystać.

tulipany

Gdy uporałam się z wycięciem szablonu, zabrałam się za przeniesienie go na materiał. Standardowo składamy materiał prawą stroną do prawe i przeszywamy boki, pamiętając o zostawieniu otworu w dolnej części główki. Następnie wywijamy główki na prawą stronę i wypychamy kulką sylikonową lub tym co macie pod ręką. Ważnym krokiem jest fastrygowanie ręczne dołu główki oraz ciasne zawiązanie nitki.

tulipany

Przechodzimy do liści z którymi postępujemy analogicznie jak z wyżej opisanymi pąkami tulipanów, plus dodajemy fizelinę, która usztywni całość. Po wywinięciu zaprasowujemy liść by nabrał ładniejszego kształtu.

tulipany

Ostatnim elementem jest łodyga. Szyjemy tunel z zielonego materiału, a następnie przy pomocy agrafki wywijamy go na prawą stronę i naciągamy na słomkę. Tunel powinien być nieco dłuższy by bez problemu można było jego brzegi zagiąć do środka słomki.

tulipany

Wszystkie gotowe elementy łączymy za pomocą ciepłego kleju i gotowe. 🙂

Takie tulipany na pewno zachęci wiosnę do szybszego przybycia i jest idealną propozycją na prezent w związku z zbliżającym się dniem matki. Jestem przekonana, że na długo zapamiętają taki podarek. Zachęcam do zabrania się za ich szycie, nawet ręcznie dacie radę. 🙂

TULIPANY

Zapraszam również do obejrzenia filmu z powstawania kwiatów.

8 odpowiedzi do “Tulipany

  1. Super filmik:)) zamawiam potrzebne rzeczy i biorę się za robienie bukiecików. Teraz wszystkie Panie w rodzinie dostaną takie tulipany 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *