girlanda 

Z wynajmowanymi mieszkaniami zawsze jest jeden problem. Zazwyczaj nie do końca odpowiada nam kolor ścian czy wystój, a nie bardzo widzę sensu w kupowaniu mebli i przemalowywaniu całego mieszkania, jeśli pomieszkamy w nim rok czy dwa. Dobrym pomysłem jest przyozdobić je drobnymi dodatkami, które możemy wykonać sami. Dlatego przygotowałam dla was prostą i tanią propozycje girlandy.

Potrzebne nam będą:

  • bawełna – dowolne kolory,
  • lamówka lub kolorowa tasiemka, 
  • szablon trójkąta o wymiarach: 14cm – podstawa oraz 17,5cm – wysokość,
  • nożyczki, szpilki itp.

Girlanda miała być łatwa, szybka wykonaniu i niedroga, więc kupiłam 30cm materiału w zygzak i dwa metry zielonej lamówki, dodatkowo wykorzystałam resztę materiału, który został mi z szycia „Śpiącego kotka”. Wyniosło mnie to niecałe 10zł.

Materiał składamy na pół, prawą stroną do prawej i przenosimy na niego szablon. Zabezpieczamy szpilkami i przeszywamy wzdłuż dwóch dłuższych boków. Wywijamy i zaprasowujemy trójkąty oraz złożoną na pół lamówkę. Ilość trójkątów jest uzależniona od długości lamówki, u mnie wyszło dziewięć sztuk, przymocowane co 4cm + zapas 20cm na obu końcach.

girlanda 

Gdy mamy już wszystko przeszyte i przeprasowane, przyszła pora na przymocowanie trójkątnych elementów do lamówki. Wkładamy je pomiędzy brzegi lamówki co 4cm i zabezpieczamy szpilkami. pamiętając o pozostawieniu ok. 20 cm lamówki z każdej strony.  Pozostało nam już tylko przeszyć przez całą długość lamówki i gotowe.

girlanda 

Przymocować ją możemy na wiele sposobów, np.: przywiązując do karnisza, na pinezkę do ściany lub na specjalne haczyki z możliwością łatwego demontażu. 

Taką girlandę możemy dodatkowo przyozdobić tematycznym napisem na przykład „STO LAT”, będzie ona idealnym dodatkiem na imprezy lub tak jak u mnie na co dzień. 🙂

girlanda 

Jedna odpowiedź do “Trójkątna girlanda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *