SONY DSC

Święta coraz bliżej, więc trzeba zacząć rozglądać się za prezentami dla bliskich. Długo zastanawiałam się co sprezentować mojej siostrze. Zeszłym roku uszyłam jej dekoracyjne poduszki z flagą brytyjską i w te święta chciałam zrobić coś własnoręcznie. Pomysły miałam różne od materiałowej torby aż po komin, na który się ostatecznie zdecydowałam. Nie ukrywam, że przekonał mnie materiał znaleziony w pobliskiej pasmanterii. Jednak nie byłabym sobą gdybym  nie utrudniła sobie zadania, więc postanowiłam uszyć dwustronny komin, a was zapraszam do czytania.

Potrzebne nam będą:

  • materiał,
  • przybory – takie jak nożyczki czy szpilki,

 

Zaplanowany komin miał być nieduży, więc zakupiłam dwa kawałki materiału o wymiarach 30cmx140cm co wyniosło mnie 28,80zł. Czyli całkiem korzystnie w porównaniu do gotowych produktów w sieciówkach. Jeśli chcielibyście komin w jednym kolorze wystarczy zakupić jeden kawałek materiału o wymiarach 60cmx140cm. W tym przypadku wystarczy złożyć go na pół i zszyć tylko jeden bok, jest mniej roboty. 🙂

Tak kupione materiały składamy prawą stroną do prawej strony materiału. Zabezpieczamy szpilkami i przeszywamy dłuższe boki. Ja przeszyłam dodatkowo ściegiem zygzakowatym  dla zabezpieczenia brzegów.

SONY DSC

Kolejnym krokiem jest wywinięcie komina do środka, tak by oba końce się połączyły. Zszywamy ze sobą oba końce zostawiając ok. 10cm nie zszytego materiału. Przez powstałą dziurę będziemy mogli wywinąć komin na prawą stronę.

SONY DSC

Pozostaje nam tylko zaszycie na prawej stronie dziury. Tak powstały szew nie będzie zauważalny.

komin9

Teraz wystarczy tylko ładne pudełko, kawałek wstążki i prezent gotowy 🙂

komin10

4 odpowiedzi do “Szyjemy komin

  1. Dlaczego mi nikt nie robi takich prezentów ?!? Ostatnio udało mi się upolować resztkę materiału w moich(czyli ciemnych:)) kolorach i cieszę się nowym szalikiem. Twoja siostra będzie zachwycona i na pewno będzie go nosić z ogromną przyjemnością.
    Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *