sukienka - materiały

Jednym z starszych projektów jest przeróbka za dużej bluzki na sukienkę. Bluzkę znalazłam w lumpeksie i gdy tylko zobaczyłam piękny wzór na materiale, nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Przyznam szczerze, że długo leżała w szafie i nie mogłam się zdecydować jak ją przerobić. Biorąc pod uwagę to, że w sukienkach nie chodzę za często i mam ich niewiele, postawiłam właśnie na sukienkę mając nadzieję, że się do nich przekonam. 😉 

Na początek wywinęłam bluzkę na lewą stronę i rozczłonkowałam ją na części pierwsze. Rękawy zwęziłam i skróciłam do długości 3/4, a z ich reszty powstał pas materiału do przedłużenia dołu sukienki.

rozpruta sukienka

Następnie zajęłam się górą sukienki. Miała być ona luźna i zwiewna, więc wzięłam na wzór ulubioną bluzkę i na jej podstawie powstała góra sukienki.

sukienka - górna część

Sukienka jest już gotowa do szycia. Końce rękawów podwinęłam, wyszyłam do górnej części sukienki i zaszyłam boki. Następnie pas materiału doszyłam do dołu sukienki i zszyłam obie części razem.

sukienka gotowa do szycia

A tak się prezentuje moje nieidealne dzieło 😉 Jakość zdjęć jest słaba, ale oddaje różnice przed i po. 

sukienka

 

2 odpowiedzi do “Sukienka w ptaki

  1. Oto jak świetnie można zmienić starą sukienkę w zupełnie nową! Moim zdaniem wyszło na lepsze, oversize jest modny, ale zdecydowanie bardziej kobieca jest wersja po przeróbce 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *