kotek

Przeglądając strony internetowe z różnymi gadżetami natrafiłam na słodkiego śpiącego króliczka, który był przeznaczony jako podpórka pod ręce do klawiatury. No i przepadłam, musiałam go mieć. A, że kosztował nie mało to postanowiłam sama sobie takiego zrobić i to po kosztach bo jedyną rzeczą którą musiałam dokupić to 30cm bawełny za parę złotych. Od początku zakładam, że uszyję królika, lecz fakt, że jestem miłośniczką kotów przeważył szale i powstał śpiący kotek. Jesteście ciekawi całego procesu? Zapraszam do czytania. 🙂

Potrzebne na będą:

 • materiał – u mnie jest to bawełna w czarne kropki oraz polar czarny,
 • kulka sylikonowa/wypełnienie z starej poduszki,
 • kawałek czarnej muliny,
 • igła, nitka, lub maszyna,
 • nożyczki, szpilki,

Cały proces zaczynamy od wydrukowania i wycięcia szablonu po niżej. Szablon można dostosować do indywidualnych potrzeb po przez powiększenie go. Następnie przenosimy go na materiał.

kotek

Głowę oraz ogon odrysowujemy na podwójnie złożoną bawełnie, a tułów składał będzie się z jednej warstwy polaru oraz bawełny w kropki.

kotek

Gdy odrysowanie szablonu mamy z głowy, zabezpieczamy materiał szpilkami. Pierwszym zszytym elementem będzie ogon. Wywijamy go na prawą stronę i wypychamy kulką sylikonową, a następnie umieszczamy go między tylnymi nogami kota i zabezpieczamy szpilką przed przesunięciem. Na zdjęciu poniżej dokładnie widać jak to zrobić.

kotekkotek

Ogon jest już na miejscu więc zabieramy się do przeszycia reszty elementów, pamiętając o tym by zostawić dziurę do wywinięcia.

Kolejny krok to wypchanie zwierzaka. Na głowie kotka wyszywamy muliną oczy oraz nosek z buzią. Zdjęcia z tego procesu niestety nie mam, ponieważ tylko ja potrafię robić zdjęcia bez włożonej karty pamięci… no cóż 😉 Po wyszyciu wszystkiego wystarczy zaszyć dziury od wywinięcia ściegiem ręcznym krytym i doszyć głowę do korpusu.

kotek

I nasz śpiący kotek jest gotowy. Teraz wystarczy wygonie ułożyć na nim ręce i dać im odpocząć na miękkiej poduszce. Dodatkowo z szablonu można wykonać większą wersje kota w formie klinu pod drzwi by ciepło tak szybko nie uciekało z pomieszczenia. 

Przygarnęlibyście takiego kocurka? 🙂

kotek

kotek

 

 

5 odpowiedzi do “Śpiący kotek

 1. Przecudowny! *.* Szkoda, że nie mam pojęcia, jak się zszywa krawędzie ze sobą… xD Przydałby się taki instruktaż dla bardzo początkujących. :3

 2. Cudowne! Pomyślałam że spróbuje zrobić taką ciekawą rzecz. Można wiedzieć skąd bierzesz/kupujesz materiały??
  Pozdrawiam serdecznie

  1. W sklepie stacjonarnym 🙂 Jeśli o Poznań chodzi to nazywa się Bławatek. Wole kupować stacjonarnie bo można już od 10cm kupić materiał, więc nie muszę na przykład całego metra i panie zawsze służą poradą 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *