weselne

Naszło mnie ostatnio na wspomnienia i jednym z nich był ślub mojej siostry na który szyłam około 200 sztuk woreczków na podziękowania dla gości oraz weselne ozdoby kieliszków dla pary młodej i to właśnie one będą gośćmi honorowymi dzisiejszego postu. Jeśli szukacie ciekawej ozdoby lub pomysłu na ślubny prezent to trafiliście w dobre miejsce. Przed wami prosty i przyjemny wykonaniu tutorial.

Zapraszam 🙂

Potrzebne będą:

  • wstążka biała 2,5cm i 1cm,
  • różyczka i wstążka w kolorze przewodnim wesela,
  • tiul/kawałek firanki,
  • koraliki – białe i czarne,
  • gumka biała – 0,5cm,
  • nici, nożyczki, zapalniczka itp.

Całość rozpoczęłam od wykonania dwóch mocowań na kieliszki. Białą 1cm wstążkę przyszyłam do gumki, delikatnie ją naciągając, a następnie po odmierzeniu obwodu kieliszków zszywamy ze sobą końce, tworząc okrąg.

weselne

Dzięki naciągnięciu gumki podczas szycia, stworzy się ozdobna falbanka. Jest to dodatkowy ozdobny element, a dzięki gumce wszytko będzie się trzymało na swoim miejscu.

weselne

Przejdźmy do dalszej części. Pierwszą ozdobą będzie stworzenie imitacji weselnej koszuli Pana Młodego. Do tego celu przygotowujemy 14cm kawałek wstążki o szerokości 2,5cm na kołnierzyk, 9cm wstążki 1cm – przód koszuli, czarne koraliki w roli guzików oraz wstążkę w wybranym kolorze na muszkę.

weselne

Końce wstążek ostrożnie przypalamy zapalniczką, by zapobiec strzępieniu się materiału, a następnie zszywamy wszystko razem.

Zamiast igły i nitki możecie użyć kleju na ciepło. 😉

weselne

Przyszła pora na drugą ozdobę, którą będzie miniaturowy welon.

Podczas tworzenia postu wybrałam delikatniejszy materiał by całość nie wyglądała przyciężkawo. Z firanki wycięłam prostokąt o wymiarach 30cm x 18cm i złożyłam go mniej więcej w 1/3 jego długości. Następnie na podwójnie złożonym odcinku prze fastrygowałam przez środek i związałam, tworząc falbankę.

weselne

Pozostało tylko przyszyć obejmę na kieliszek, różyczkę oraz koraliki do ozdoby.

weselne

No i jak zawsze na koniec efekt końcowy. Z braku kieliszków w domu musiałam się ratować papierowymi tubami by zaprezentować je w pełnej okazałości. 😉 


weselneweselne

Jedna odpowiedź do “Ozdoby na weselne kielszki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *