Pikachu

Uwielbiam jak wpadnie mi w ręce drobiazg, który wydaje się niepozorny i mało przydatny, a mi zapala się żaróweczka i myślę sobie coś w stylu „Zabieram to! Na pewno mi się przyda”. I tak było w tym przypadku, a wszystko przez to, że nie miałam drobnych do wózka na zakupy, więc udałam się do informacji w markecie po żeton, a wraz z nim dostałam metalowe zapięcie od breloka i przepadłam. Wróciłam do domu i rozglądając się po pokoju mój wzrok padł na filc, a następnie na poduchę w pokemony i decyzja zapadła. Pikachu! No bo kto by mu się oparł? 😉

Jeśli jesteście ciekawi jak powstawał brelok to zapraszam do dalszej części postu.
 

Potrzebne będą:

  • filc – żółty, czarny, brązowy, czerwony, biały,
  • nici – kolory adekwatne do kolorów filcu,
  • kawałek watoliny,
  • szablon Pikachu,
  • klej na gorąco,
  • wstążka,
  • metalowe zapięcia od breloka,
  • igły do szycia ręcznego,

Zeskanowałam dla was szablon, który wykorzystałam do zrobienia mojego małego przyjaciela. Jeśli macie ochotę to możecie z niego skorzystać. 🙂

Pikachu

Z filcu wycinamy elementy szablonu. Będziemy potrzebować dwa elementy całej sylwetki, dwa ogony oraz elementy ozdobne takie jak czarne końcówki uszu, oczka, policzki i brązowe elementy na ogon.

Pikachu

Do jednej części tułowia doklejamy oczka i policzki a następnie czarną nicią lub muliną wyszywamy nos, buźkę oraz łapki. Natomiast końce uszu oraz ogona podklejamy na przedniej i tylnej części elementów.

Pikachu

Następnie przygotowujemy kawałek wstążki, który posłuży nam jako pętelka do której przymocujemy zapięcie od breloka. 

Pikachu

Gdy wszystkie elementy są już gotowe, wystarczy zeszyć ze sobą przednią część z tylną, pamiętając o wszyciu wstążki na czubku głowy i wypchaniu stworka watoliną. Najlepiej wybrać ścieg ręczny dziergany.

Pamiętajcie o tym by zmieniać kolor nici w zależności od tego jaką część przeszywacie, by uniknąć odznaczających się kolorów.

Pikachu

Ogon przykleiłam za pomocą gorącego kleju, a oczka wykończyłam białą farbą do malowania po tkaninach. 

Dodatkowo powstał pokeball, który przywiesiłam na kawałku łańcuszka bo w końcu mój Pikachu musi mieć swój domek, 😉 a gotowy breloczek przywiesiłam do torebki, gdzie świetnie prezentuje się w swojej całej okazałości.

Pikachu

Jedna odpowiedź do “Filcowy breloczek – Pikachu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *