białe gwiazdki

Szukając inspiracji w internecie trafiłam na kilka postów o tym jak wykonać modne ostatnio cotton balls, jednak nie byłam do końca przekonana by je zrobić. Jakiś czas zastanawiałam się jak można inaczej ugryźć ten temat i tak powstały białe gwiazdki.

Potrzebne będą nam:

  • mulina,
  • klej wikol,
  • szablon gwiazdki,
  • kawałek sklejki,
  • gwoździe,
  • młotek,

Zaczynamy od wbicia gwoździ w sklejkę, tak by ich układ odwzorował kształt naszego szablonu gwiazdki. Proponuje to zrobić na podłodze lub w garażu by uniknąć ewentualnych szkód.

białe gwiazdki

Kolejnym krokiem jest wylanie kleju wikol na podstawkę. Może to być wieczko słoika. Następnie moczymy mulinę w kleju i obwiązujemy mokry jeszcze sznurek wokół wbitych wcześniej gwoździ.

białe gwiazdki

Gdy nawiniemy mulinę na wszystkie gwiazdki odkładamy je do wyschnięcia. Co najmniej kilka godzin. Moje leżały przez noc. 

białe gwiazdki

Po wyschnięciu kleju, delikatnie łapiemy kombinerkami główkę gwoździa i kręcimy wokół jego osi. Następnie delikatnie wyciągamy gwoździk, pomagając sobie drugą dłonią.

białe gwiazdki

Mamy gotowe już nasze białe gwiazdki, teraz wystarczy je przyozdobić. Do tego celu użyłam brokatu w sprayu, dzwoneczki, pomponiki i wstążkę.

białe gwiazdki

Wystarczy teraz je powiesić na choinkę i cieszyć się ich widokiem 🙂

białe gwiazdki

Wesołych Świąt!

4 odpowiedzi do “Białe gwiazdki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *